StarTech.com PXTC14C19143 Ficha de datos
Busca en linea o descarga Ficha de datos para Cables De Poder StarTech.com PXTC14C19143. StarTech.com Computer power cord - C14 to C19, 14 AWG, 3 ft Manual de usuario
  • Descarga
  • Añadir a mis manuales
  • Imprimir
  • Pagina
    / 2
  • Tabla de contenidos
  • MARCADORES
  • Valorado. / 5. Basado en revisión del cliente
Vista de pagina 0
Computer power cord - C14 to C19, 14 AWG, 3 ft
StarTech ID: PXTC14C19143
This C14-to-C19 power cord features 14 AWG wire that's suitable for high-power connections, making it perfect
for high-end server equipment such as routers, switches, Power Distribution Units (PDU), etc.
distance you need to place your devices according to your server room configuration.
backed by a lifetime warranty.
Applications
Connect your high-power server equipment to a power outlet
Extend your existing power cord by 3 feet
Features
Rated to carry 250V at 15A
14 AWG wire
UL, RoHS compliant
www.startech.com
Vista de pagina 0
1 2
Indice de contenidos
Pagina 1 - Features
Computer power cord - C14 to C19, 14 AWG, 3 ftStarTech ID: PXTC14C19143This C14-to-C19 power cord features 14 AWG wire that's suitable for high-p